Monitorowanie / E-commerce

Audyt i wdrożenie mechanizmów bezpieczeństwa e-commerce

Platnosc karta w internecie, border

W dobie gwałtownego wzrostu handlu internetowego, zabezpieczenie sklepów online stało się nieodzownym elementem prowadzenia tego rodzaju biznesu. Wraz z przeniesieniem sprzedaży do świata cyfrowego, liczba incydentów związanych z naruszeniem danych i atakami cybernetycznymi znacząco wzrosła. Sklepy internetowe, będąc celem dla cyberprzestępców, muszą wprowadzać zaawansowane środki ochrony, aby zapewnić bezpieczeństwo danych swoich klientów oraz ciągłość operacji biznesowych. Dlatego profesjonalne firmy IT odgrywają kluczową rolę w budowaniu i utrzymaniu skutecznych systemów zabezpieczeń, chroniących przed różnorodnymi zagrożeniami w sieci.

 

Wyzwanie

 

Nasz Klient borykał się z cyberatakami na serwery platformy e-commerce na których dochodziło do przejęcia danych wraz z żądaniami okupu za ich odzyskanie. Włamania odbywały się cyklicznie pomimo analiz i prób zabezpieczania systemów przez administratorów IT.

 

Regularne włamania zakłócały podstawowe działanie platformy, w efekcie doprowadzając do spadku sprzedaży i zaufania wśród klientów. Dodatkowym zagrożeniem stały się potencjalne wycieki danych – co w efekcie stanowiło ryzyko dla przedsiębiorstwa jako całości.

 

Rozwiązanie

 

Na początku wykonaliśmy szczegółowy audyt aktualnego stanu serwerów oraz przeanalizowaliśmy zainstalowane oprogramowania pod kątem podatności na ataki. Sprawdziliśmy także sprawność oprogramowania pod kątem zdolności do wykrywania nietypowych zachowań. Istotny był także audyt ruchu sieciowego w celu wykrycia ewentualnych anomalii.

 

Szczegółowy audyt pozwolił nam znaleźć słabe punkty infrastruktury. Zainstalowane przez nas oprogramowanie i jego odpowiednia konfiguracja sprawiły, że wykonanie ataku wymagałoby znacznie większych nakładów w zakresie umiejętności i sprzętu. Szczególnie istotna okazała się odpowiednia konfiguracja baz danych oraz zabezpieczenie wszystkich serwerów www.

 

Rezultaty

 

para kupuje przez internet, border

 

Zatrzymaliśmy cykliczne włamania poprzez wykrycie błędnej konfiguracji oprogramowania bazy danych poprzez którą były dokonywane ataki. Wdrożyliśmy poprawki bezpieczeństwa, wzmocniliśmy ochronę serwerów wraz z opracowaniem nowej polityki bezpieczeństwa, która podniosła znacząco standardy zabezpieczeń serwerów.

 

W efekcie platforma ponownie okazała się praktycznie niezawodna dla klientów. Znacznie zniwelowane zostało ryzyko wycieku danych, które było zagrożeniem dla istnienia przedsiębiorstwa.

 

Chcesz poznać więcej szczegółów? Napisz do nas!

Pozostańmy w kontakcie.

Dołącz do naszego newslettera! Przesyłamy ciekawe treści ze świata IT.