Witaj na blogu Hawatel.

13 lipca 2023 | Ogólne / Zarządzanie Infrastrukturą

Automatyzacja transferu danych. MOVEit Automation jako kluczowy element bezpiecznego przepływu informacji

W dobie cyfryzacji praktycznie każda firma musi radzić sobie z ogromnymi ilościami danych, które przechodzą przez jej systemy każdego dnia. Zarządzanie tym przepływem danych jest nie tylko niezbędne do sprawnego funkcjonowania, ale także kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi, które pomaga organizacjom w automatyzacji przepływu danych, jest platforma MOVEit Automation.

 

Jeśli interesuje Cię również wirtualizacja stanowisk pracy, sprawdź nasz poprzedni artykuł – “Dlaczego warto wdrożyć wirtualny pulpit (VDI) w organizacji? Poznaj sześć powodów!
 

Coding, border

Automatyzacja transferu danych – dlaczego musi być bezpieczna? 
 

Bezpieczna automatyzacja transferu danych jest niezwykle ważna dla każdej firmy z kilku powodów. 


Najbardziej oczywistym z nich jest przetwarzanie poufnych danych. Wiele firm przetwarza i przechowuje wrażliwe informacje, takie jak dane klientów, dane finansowe, informacje handlowe itp. Bezpieczna automatyzacja transferu danych zapewnia, że te informacje są przesyłane w sposób odpowiedni, a osoby nieuprawnione nie mają do nich dostępu. 


Bezpieczna automatyzacja minimalizuje również ryzyko związane z naruszeniami bezpieczeństwa. Ręczne przekazywanie danych między różnymi systemami zwiększa ryzyko wystąpienia błędów ludzkich, co może prowadzić do przypadkowego ujawnienia poufnych informacji lub utraty danych. Automatyzacja transferu danych eliminuje ten problem, ponieważ procesy są z góry zdefiniowane i powtarzalne, minimalizując ryzyko potencjalnych błędów.


Bezpieczna automatyzacja transferu danych może pomóc w spełnieniu wymogów związanych z ochroną danych i zgodnością z przepisami, np. RODO. Firmy muszą przestrzegać tych przepisów, aby uniknąć sankcji i kar finansowych. Zautomatyzowanie procesów w prawidłowy i bezpieczny sposób niweluje niebezpieczeństwo niezgodności z przepisami. W razie zmian w przepisach, możemy w łatwy sposób wprowadzić nowe reguły automatyzacji, dostosowując tym samym system firmy do najnowszych regulacji. 
 

coding, it, border


Jakie zadania wykonuje MOVEit Automation?
 

MOVEit Automation może automatyzować wiele zadań związanych z przetwarzaniem i transferem danych, takich jak:

 • Przenoszenie plików między lokalnymi i zdalnymi urządzeniami,
 • Archiwizacja plików,
 • Usuwanie plików,
 • Udostępnianie plików,
 • Kontrola wersji plików,
 • Zgłaszanie incydentów.
   

MOVEit Automation jest łatwy w użyciu, a jego funkcje zapewniają maksymalną elastyczność i dostosowanie do potrzeb każdej firmy.


Na przykład, MOVEit Automation może automatycznie przenosić pliki między lokalnymi i zdalnymi urządzeniami o określonej godzinie dnia lub w określony dzień tygodnia. Rozwiązanie może również automatycznie archiwizować pliki, które nie są już potrzebne, lub usuwać pliki, które są przechowywane zbyt długo.


Co ciekawe, jeśli transfer danych jest przerwany z powodu awarii lub innych problemów, MOVEit Automation potrafi automatycznie podjąć próbę ponownego przesłania danych.
 

MOVEit Automation i redukcja kosztów 
 

MOVEit Automation znacząco redukuje czas i koszty związane z przetwarzaniem i transferem danych. 


Dzieje się tak po pierwsze dlatego, że to rozwiązanie pozwala na zdefiniowanie skomplikowanych procesów transferu danych, które wykonywane są automatycznie. Oznacza to, że pracownicy nie muszą już ręcznie przetwarzać i transferować danych, co znacznie przyspiesza cały proces. Przykłady automatyzacji to wspomniane już automatyczne przenoszenie plików między lokalnymi i zdalnymi urządzeniami, archiwizacja, usuwanie, udostępnianie, kontrola wersji plików oraz zgłoszenia incydentów. 


Co więcej, ręczne operacje są bardziej podatne na popełnienie błędów, które mogą prowadzić do opóźnień i dodatkowych kosztów. MOVEit Automation minimalizuje ryzyko błędów, ponieważ wszystkie operacje są precyzyjnie zdefiniowane i powtarzalne.


Wreszcie, MOVEit Automation bardzo dobrze wykorzystuje przepustowość sieciową i moc obliczeniową. Dzięki temu, operacje transferu danych są wykonywane w bardziej efektywny sposób, co redukuje czas i koszty.
 

Man writing, border


MOVEit Automation pomaga sprostać regulacjom prawnym 


MOVEit Automation może pomóc firmom zwiększać zgodność z regulacjami prawnymi, zapewniając szereg funkcji, które pomagają firmom w ochronie danych osobowych i poufnych informacji. Na przykład, MOVEit może automatycznie archiwizować pliki zawierające dane osobowe, lub usuwać pliki zawierające dane poufne, które nie są już potrzebne. System może również automatycznie zgłaszać incydenty związane z naruszeniem bezpieczeństwa danych. Jego funkcje codziennie pomagają firmom uniknąć kar i sankcji za naruszenie przepisów ochrony danych.


Dlaczego warto wdrożyć MOVEit Automation?
 

MOVEit Automation to zaawansowane narzędzie do bezpiecznej automatyzacji transferu danych, które zapewnia szybkie, zabezpieczone i niezawodne przesyłanie informacji między różnymi systemami. Dzięki wszechstronnemu podejściu, obsługuje różnorodne protokoły, umożliwiając integrację z różnymi platformami i aplikacjami. Automatyczne generowanie raportów i dzienników aktywności dostarcza dokładną dokumentację operacji, ułatwiając audyt oraz kontrolę zgodności z przepisami i standardami. MOVEIt Automation jest cenione w wielu branżach za skuteczność, efektywność i bezpieczeństwo, co sprawia, że jest to wybór godny uwagi dla organizacji, które potrzebują niezawodnego i zautomatyzowanego rozwiązania do zarządzania transferem danych.


Korzyści:

 • Nie wymaga tworzenia skryptów,
 • Łatwe zarządzanie procesem transportu plików,
 • Profesjonalne wsparcie producenta 24/7,
 • Krótka ścieżka nauki dla administratora,
 • Szybkie podłączenie nowego źródła i celu transportu plików,
 • Dokumentacja, społeczność, szkolenia, certyfikacja,
 • Skalowalność.


Bezpieczeństwo:

 • Szyfrowany transfer plików (“Data-in-Transit”),
 • Szyfrowanie plików konfiguracyjnych za pomocą FIPS 140-2,
 • Szyfrowany dostęp administracyjny do systemu,
 • Integracja z Anti-virus (McAfee, Symantec & Trend Micro),
 • Kontrola dostępu oparta na rolach (RBAC) i Active Directory,
 • Zgodny ze standardem PCI DSS, GDPR, HIPAA,
 • Audit, File i Task Activity Log. 
   
MOVEit Automation logo

 

Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o MOVEit Automation!
 

Pozostańmy w kontakcie.

Dołącz do naszego newslettera! Przesyłamy ciekawe treści ze świata IT.