Witaj na blogu Hawatel.

27 lipca 2022 | Chmura

Największe marki i AWS. Dlaczego giganci wybierają Amazon Web Services?

Chmura AWS należy do największych i najbardziej rozpoznawalnych. Nie jest to jednak jedynym powodem, dla którego największe firmy na świecie wybierają rozwiązania AWS. Jeden z ostatnich e-booków, opracowanych przez AWS, “Reinvention starts with cloud migration of your data infrastructure” dostarcza nam ciekawych informacji na ten temat. 


Hawatel jest partnerem Amazon Web Services od 2015 roku. Dzięki statusowi partnera posiadamy dodatkowe wsparcie, wiedzę i zasoby do wdrażania produktów i usług AWS. Sprawdźmy, dlaczego wielkie korporacje zdecydowały się z nich skorzystać. 

 

Zachęcamy również do przeczytania naszego ostatniego artykułu o VDI od Citrix

 

Clouds and server, border

 

Samsung i Amazon Aurora
 

Powodem, dla którego Samsung wybrał AWS był rosnący ruch w centrum danych i coraz mniejsza wydajność rozwiązania Oracle. Ponadto, rozwiązania Oracle było drogie i trudne w skalowaniu. Dlatego Samsung wybrał Amazon Aurora.


W rezultacie trwającej 18 miesięcy migracji przeniesiono 1.1 miliarda użytkowników z trzech kontynentów, zmniejszając przy tym miesięczne koszty bazy danych o 44%! Opłaty za utrzymanie zmniejszyły się o 22%.  


Nasdaq wybiera Amazon S3 i Amazon Redshift


Amerykańska giełda papierów wartościowych poszukiwała rozwiązania, które pozwoli jej lepiej odpowiadać na zmienne w ekosystemie rynków kapitałowych. Kluczowe były lepsze możliwości skalowania wielkości rynku oraz poprawa raportowania i czasu odpowiedzi na zapytania klienta. Aby sprostać wyzwaniu kierownictwo Nasdaq zdecydowało o przeniesieniu danych transakcyjnych na rynku amerykańskim z lokalnej hurtowni danych do Amazon S3 i Amazon Redshift.


Wybór AWS okazał się bardzo korzystny dla Nasdaq. Czas ładowania danych rynkowych znacznie się poprawił, a liczba dziennych rekordów bez zakłóceń wzrosła z 30 do 70 miliardów. 
 

Computers, border

 

3M HIS i Amazon Redshift 


3M Health Information Systems (HIS) przetwarza wiele danych dotyczących stanu zdrowia swoich klientów. Z uwagi na potrzebę uzyskania czytelnego formatu danych, ich analiza bywała bardzo trudna. Dlatego 3M HIS zdecydował się pozyskanie nowych zdolności w tym zakresie. 

 

Przejście na Amazon Redshift umożliwiło wielką zmianę w zakresie przetwarzania danych. Amazon Redshift pozwolił na wdrożenie lepszej analityki i uczenia maszynowego. Zwiększyła się również możliwość przechowywania dużej ilości danych przez długi czas i poprawiła się wydajność systemu opieki zdrowotnej i jej planowania. Wszystko to przy niższych kosztach dla firmy i klientów. 

 

Autodesk 

 

W przypadku Autodesk, czyli narzędzia do projektowania w 3D, wyzwaniem było zwiększenie wydajności rejestrowania danych. Ilość informacji wymagających analizy i przechowywania rosła, a stawką było niezawodne działanie Autodesk dla klientów. 

 

Amazon Amazon Elasticsearch oraz Amazon MSK dały lepszy wgląd w dane, które można zbierać i mierzyć w czasie rzeczywistym. Autodesk uzyskuje również szybsze odpowiedzi na problemy i lepszy czas odzyskiwania. 

 

Dlaczego warto wybrać Amazon Web Services (AWS)? 

 

Przykłady Samsunga, Nasdaq, 3M HIS i Autodesk pokazują, że usługi AWS dają przewagę w biznesie i jednocześnie przynoszą oszczędności. Lepsze zarządzanie umożliwia innowacje, wprowadza nową jakość i podnosi bezpieczeństwo. Dodatkowo, narzędzia oferowane przez AWS są znane z uniwersalności i dużej wydajności. A przecież podobnych zalet poszukują nie tylko wielkie korporacje, ale i małe i średnie firmy.   

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o AWS? Skontaktuj się z nami! 

Pozostańmy w kontakcie.

Dołącz do naszego newslettera! Przesyłamy ciekawe treści ze świata IT.